
Doradca kredytowy hipoteczny – kim jest i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?
Ubieganie się o kredyt hipoteczny to złożony, wielowątkowy proces, z którym kredytobiorcy często usiłują się zmierzyć samodzielnie. Bardzo szybko okazuje się jednak, że analiza zróżnicowanych ofert, składanie wniosków i kompletowanie dokumentów są nadmiernie angażujące. Na szczęście istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy doradcy kredytowego. Czego dokładnie możesz oczekiwać po takiej współpracy?
Kim jest doradca kredytowy?
Doradca kredytowy (czy też ekspert kredytowy) to niezależny specjalista, który zajmuje się analizą potrzeb kredytobiorcy i wyszukuje dla niego oferty najlepiej dopasowane do określonych w toku rozmów warunków brzegowych, jak oczekiwana wysokość raty, okres spłaty, czy oprocentowanie. Z formalnego punktu widzenia doradca kredytowy jest jednocześnie pośrednikiem, który umożliwia skojarzenie ze sobą potrzeb kredytobiorców z ofertami kredytodawców i nadzoruje od początku do końca proces udzielenia finansowania. Jego rola zaczyna się w momencie pierwszego spotkania z klientem, zaś kończy na podpisaniu przez kredytobiorcę umowy kredytowej.
Choć nie ma konieczności, aby doradcy kredytowi kończyli specjalne studia lub kursy, w praktyce specjaliści dbający o renomę decydują się zwykle na uzyskanie licencji KNF w zakresie doradztwa inwestycyjnego, co stanowi dowód wysokich kwalifikacji zawodowych.
W czym może pomóc Ci doradca kredytowy?
Grupa Simple to doradcy kredytowi z Bydgoszczy, którzy pomogą Ci w uzyskaniu kredytu hipotecznego lub innego na oczekiwanych warunkach. Oto co możemy dla Ciebie zrobić:
- pomoc w ustaleniu potrzeb klienta – identyfikujemy Twoje możliwości i potrzeby w zakresie finansowania,
- obliczenie zdolności kredytowej – pomagamy zebrać dokumentację potwierdzającą zdolność kredytową i obliczamy, na jaką wysokość finansowania możesz liczyć,
- porównanie dostępnych ofert – zestawiamy ze sobą oferty banków i instytucji finansowych spełniających Twoje oczekiwania i pomagamy wybrać tę najlepszą,
- negocjacje – negocjujemy warunki kredytu z bankiem, wypracowując współpracę, która będzie satysfakcjonująca dla obu stron,
- edukacja – wyjaśniamy różne warunki kredytowania (np. stopy procentowe stałe vs zmienne, różne scenariusze nadpłaty zobowiązania) tak, abyś podpisał umowę świadomie i wiedział, czego dokładnie możesz się spodziewać.
Dzięki naszej pomocy oszczędzasz ogromne ilości czasu i eliminujesz ryzyko podpisania umowy, która zwiąże Cię z bankiem niekorzystnymi warunkami spłaty na wiele lat.
Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym?
Współpracę z ekspertem od kredytów hipotecznych można podzielić na pięć głównych etapów. Przeprowadzimy Cię przez każdy z nich tak, abyś czuł się bezpiecznie.
Krok pierwszy to identyfikacja potrzeb klienta. Na tym etapie poznajemy Twoje preferencje. Ustalamy, jakich warunków spłaty oczekujesz, ile jest warta nieruchomość, którą chciałbyś kredytować i ile wynosi wskaźnik LTV (ang. Loan-to-Value), czyli stosunek kredytu do wartości nieruchomości.
Krok drugi to analiza zdolności kredytowej. Na tym etapie ustalamy:
- jak wysokie są Twoje dochody i jak wygląda ich struktura,
- ile wynoszą Twoje cykliczne wydatki,
- jaka jest Twoja historia kredytowa.
Każdy bank może nieco inaczej wyliczać zdolność kredytową. Różnice mogą pojawić się również na etapie akceptacji różnych źródeł dochodu, np. z działalności gospodarczej, czy umów cywilnoprawnych. Pamiętaj, że zdolność kredytowa określa maksymalny pułap finansowania, który możesz, ale nie musisz wykorzystywać w całości.
Krok trzeci to przedstawienie ofert, które spełniają Twoje oczekiwania zarówno pod względem wysokości, jak i warunków spłaty. Zawsze staramy się zaprezentować naszym klientom kilka propozycji tak, aby świadomie dokonali wyboru.
Krok czwarty to przygotowanie i złożenie wniosków kredytowych. Po wybraniu banków, których oferta Ci odpowiada, przygotowujemy wnioski kredytowe, które następnie składamy. Jeśli to możliwe, nie poprzestajemy na jednym wniosku, aby zwiększyć szanse klienta na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.
Ostatnim etapem – już po wydaniu pozytywnych decyzji kredytowych – jest wybór banku, który udzieli finansowania, a następnie umówienie spotkania w celu podpisania umowy kredytowej. Można więc powiedzieć, że od początku do końca „prowadzimy za rękę” naszych klientów.
Kiedy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?
Niezależnie od tego, jak dużo pieniędzy zarabiasz, wierzymy, że Twoim celem jest podpisanie umowy kredytowej na możliwe korzystnych warunkach tak, abyś nie musiał się obawiać, że konieczność spłaty comiesięcznego zobowiązania zaburza stabilność domowego lub firmowego budżetu. Nasi eksperci pomogą Ci bez względu na to, o jak wysoki kredyt chcesz się ubiegać. Naszą pomoc rekomendujemy jednak przede wszystkim:
- osobom o skomplikowanej strukturze dochodów, np. generujących wynagrodzenie z różnych tytułów, jak umowa o pracę, umowy cywilnoprawne, dochody pasywne i działalność gospodarcza,
- kredytobiorcom, którzy osiągają dochody w obcej walucie, np. w związku z wykonywaniem pracy za granicą,
- osobom w trudnej sytuacji życiowej, które chciałyby zaciągnąć kredyt hipoteczny, ale mają np. wysokie koszty bieżącego utrzymania rodziny.
W każdym z tych przypadków działanie na własną rękę rodzi ryzyko wydania decyzji odmownej lub wyliczenia zdolności kredytowej na poziomie znacznie niższym od Twoich realnych możliwości. Z naszą pomocą możesz liczyć na wyższą kwotę kredytu i atrakcyjniejsze warunki jego spłaty.
Ile kosztuje pomoc eksperta kredytowego?
Pomoc doradcy do spraw kredytów hipotecznych na każdym etapie współpracy jest całkowicie darmowa z punktu widzenia klienta. Nasze wynagrodzenie pokrywa instytucja finansowa, która udziela finansowania. Nie ma tutaj znaczenia wysokość zobowiązania, ani bank, który będzie udzielał Ci kredytu. Oczywiście doradcy kredytowi nie pracują za darmo, ale Ty nie musisz przejmować się ich wynagrodzeniem.
Skorzystaj z pomocy ekspertów Grupy Simple. Oszczędzaj czas i pieniądze!